Fotografie Filmových ateliérů ve Zlíně a plakáty z filmů Karla Zemana

 

Konání od:14. 12. 2016
Konání do:31. 3. 2017
Místo konání:Zámek Holešov
Vstupenky:volně přístupné v rámci kulturních akcí nebo po předchozí domluvě

 

 

Třináct výjimečných filmových osobností, které se zapsaly do tuzemské, ale i světové kinematografie představuje výstava, která je od 14. prosince k vidění v 1. patře holešovského zámku. Prostřednictvím osmadvaceti historických fotografií z dílen a natáčení a časové osy z let 1936 až 2016 zachycuje významné mezníky zlínských ateliérů. Zmíněna jsou například jména jako Elmar Klos a Alexander Hackenschmied.

Výstavu doplňují fotografie a velkoformátové plakáty z filmů Karla Zemana, které sedm let ležely v depozitáři a naposledy byly veřejnosti představeny v New Yorku.

Výstavy do Holešova zapůjčila produkční společnosti Filmfest, která si tento rok připomíná 80. výročí filmových ateliérů ve Zlíně. Obě expozice budou veřejnosti volně přístupné v době konání kulturních akcí a to až do března 2017. Doplňují je knižní publikace, které byly při zmíněné příležitosti vydány - knihy FA Kudlov 1 – Kudlovská stodola. Založení a první léta filmových ateliérů ve Zlíně a Začalo to Ferdou mravencem. 80 filmových let - 55 festivalových let jsou v prodeji v Městském informačním centru v Holešově.

Foto: archiv Filmfest