Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Dílo rukou a ducha - outdoorová výstava

 

Konání od:11. 5. 2023
Konání do:1. 12. 2023
Místo konání:Nám. Dr. E. Beneše
Vstupenky:

zdarma

 

 

Tématem letošního roku bude podnikání – rozvoj zemědělství, řemesel, obchodu, průmyslu a dopravy, odvětví, která dělají město městem, a to v uplynulých staletích i v současnosti.

Pro pojmenování tohoto tématu jsme si vypůjčili kouzelný název, poprvé použitý bystřickým spisovatelem, Pavlem Hejcmanem, pro fenomén továrny Thonet (Ton) a to „Dílo rukou a ducha“.  To je geniální zkratka toho, co vytvořilo naše město, čím se může Holešov pyšnit a díky čemu se nám zde dobře žije. 

Samozřejmě nezůstaneme jen u pojmenování onoho tématu.

Podnikání v Holešově se bude věnovat i připravovaná venkovní městská výstava. Budeme si ho připomínat jak během Dnů města Holešova, tak i v rámci Festivalu židovské kultury Ha-makom. Doufáme, že se nám podaří připravit výstavu produktů a činnosti holešovských firem, jakousi pokračovatelku oné Národopisné a průmyslové výstavy z roku 1893, či Krajinské hanácko – valašské výstavy v roce 1914. A letošní rok přinese jistě i další akce a aktivity, věnující se tomuto tématu. Takže oslavme dílo rukou a ducha našich předků i našich současníků!

text: Karel Bartošek, web města Holešov