Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Holešov bude hostit celostátní přehlídku dětských sborů

Už o nadcházejícím víkendu 26. – 28. května bude v Holešově probíhat přehlídka dětských sborů PRIMACHORI. Pořadatelstvím byl Holešov pověřen Národním informačním a poradenským střediskem pro kulturu Aratama Praha. „Tato přehlídka je tradičním vyvrcholením celoroční umělecké práce pedagogů a žáků v oboru „sborový zpěv“ v celé České republice. Letos jde už o 32. ročník,“ uvádí hlavní organizátorka Jana Slovenčíková

Smyslem přehlídky není soutěž mezi dětskými sbory, ale vytvoření příležitostí pro vzájemnou inspiraci a předávání zkušeností. Měla by být povzbuzením pro sbormistry a příjemnou sváteční událostí pro děti.

Zúčastní se sbory z celé České republiky, které prošly krajskými postupovými přehlídkami. Velký sál Zámku Holešov tak přivítá na svém pódiu celkem 13 vybraných sborů a 1 sbor, který se přehlídky zúčastní jako host. Vystoupí Bystroušek (Brno), Vlaštovky (Horní Slavkov), Skřivánek (Jablonec nad Jizerou), Osminky (Kladno), Klíček (Praha), Cantando (Skuteč) a Iuventus Cantans (Pardubice), Mezissimo (České Meziříčí), Malý Kajetán (Plzeň), Music Bodo – starší (Olomouc), Modrásci (Litoměřice), Mibidizo (Valašské Meziříčí), Da Capo (České Budějovice), Rozmarýnek (Havířov) a jako host se představí vynikající dětský pěvecký sbor Moravské děti z Holešova pod vedením sbormistryně Lenky Poláškové

Posluchači mohou zhlédnout celkem čtyři přehlídkové koncerty. „V pátek 26. května se na večerním zahajovacím koncertě představí pět sborů, na úvod I. přehlídkového koncertu vystoupí dětský pěvecký sbor Plamínek (3. ZŠ Holešov). V sobotu 27. května se v dopoledních hodinách uskuteční koncert, na kterém bude zpívat dalších osm sborů vybraných na krajských postupových přehlídkách. Večerní závěrečný koncert všech zúčastněných sborů začne v 19.00 hod,“ jmenuje Slovenčíková.

Zveme všechny zájemce hlavně na společný koncert, při kterém bude možné slyšet všechny sbory najednou.  Koncert se uskuteční na nádvoří holešovského zámku v sobotu 27. 5. v 15.30 hod.

Hana Helsnerová

plakat-pro-verejnost-ele.jpg

 

 

 

 Zpět