Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Důstojná pieta v Den válečných veteránů

Po roce jsme na klopy připnuli vlčí máky a tichou pietou si připomněli Den válečných veteránů. Sešli jsme se 11. listopadu symbolicky v 11:11, tedy v den a čas, kdy bylo podepsáno příměří a byly ukončeny boje 1. světové války. 

Při vzpomínce, která se také u nás již stala tradicí, jsou uctíváni nejenom padlí vojáci, kteří položili život ve dvou světových válkách a jiných konfliktech, ale myšlenka směřuje také k vojákům přeživším. Jejich památku uctili hlavní představitelé města položením květin a zapálením svící, připojili se k nim členové Klubu výsadkových veteránů a minutou ticha a připnutím vlčího máku do klopy také veřejnost.

Čestnou stráž u pamětní desky letců RAF i u mohyly v Americkém parku drželi členové 7. Výsadkového pluku a předseda Vlastivědného kroužku Jan Machala, který byl oděn stylově do britského kabátu. Jan Machala nás pak doprovodil na všechna další pietní místa, tedy k pomníkům padlých v místních částech města Holešova - ve Všetulích, v Količíně, v Tučapech, u pomníku generála Bohuslava Závady v Dobroticích a v obci Rymice. Starosta města Milan Fritz vždy krátce pohovořil a vzpomněl na občany, kteří se zasloužili o naši svobodu. V Rymicích nás doprovodil také starosta obce Milan Bartík a v místní části Tučapy členky osadního výboru. Na několika místech důstojně zazněla z úst referenta Odbory kultury, školství a památkové péče Zdeňka Krajcara a za doprovodu zúčastněných státní hymna.

Děkujeme všem za účast.

Hana Helsnerová

 

 

 

 Zpět