Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Bikemaraton Drásal - extrémní vedro a neskutečné sportovní výkony

Bikemaraton Drásal je tradičně jednou z největších sportovních událostí regionu, taky aby ne, když jde o nejstarší a možná i nejnáročnější závod horských kol u nás. Navzdory poklesům závodníků na závodech všeobecně, Drásal se stále drží na číslech z předešlých let. A tak se i letos postavily na start extrémní trasy OBR desítky odvážlivců a další stovky na start klasické trasy A.

Letošní start byl „odpálen“ už v pět hodin ráno, spolu s východem slunce. Tato scenérie, kdy se nad Hostýnkem vyhoupne sluníčko, patří mezi ty nejkrásnější. Těžko říct, zda si i jezdci malebnost přírody dokáží náležitě vychutnat. Patrně ne. Vydat se totiž na Drásala není nic, co by se dalo podcenit. Důkladná příprava je nezbytná a soustředěnost a klid v hlavě je taktéž na místě. Závodníci totiž svádí boj nejenom se soupeři, ale hlavně sami se sebou. Což platí dvojnásob u závodu, který trvá déle než 8 hodin. „Jel jsem více než půlku závodu sám, není to nic příjemného a dnes to bylo zase hodně těžké,“ prohlásil v cíli letos opět neporažený Honza Jobánek. Ten si trasu OBR o délce 173 km „střihl“ za 8 hodin a 6 minut. Následován byl Michalem Bubílkem, který na šampiona ztratil necelých 7 minut. Třetí místo patřilo Janu Urubovi z Rusavy.

Na klasické trati A si pro vítězství přijel Marek Rauchfuss, který tím obhájil loňské prvenství. „Na Drásalovi bych ocenil klidně víc technické jízdy, ale když nad tím tak přemýšlím, tak mi Drásal asi sedí,“ vyhodnotil s úsměvem vítěz Áčka. Druhá příčka pak patřila Karlu Hníkovi a třetí místo obsadil Ondřej Rakus. Kromě klasiky a obra pak startovala trasa B, C a rodinná drásalovská jízda. Zazávodit si mohly stejně jako vždy také děti.

Drásal tak opět nabídl všem bikerům prožít den plný extrémů, tentokrát včetně počasí, které se se závodníky vůbec nemazlilo. Vedro bylo úmorné a sportovní výkony v těchto podmínkách nedocenitelné. Mnozí sportovci si sáhli na dno, vydali ze sebe své maximum, aby porazili své soupeře, a aby si nakonec, a to je důležité, s nimi v cíli stejně podali ruce. Děkujeme za zdravou rivalitu a předvedené výkony - to je to, co dělá Drásala Drásalem.

Hana Helsnerová

 

 

 

 Zpět